Terakkililer, Günümüz ve Gelecekteki Dünya Meselelerini Tartıştı

Tarih: 18.12.15

LEVENT

MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, dünya sorunlarının ele alındığı, Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği MUN konferanslarından 4 - 7 Aralık tarihleri arasında ilk kez düzenlenen DENMUN (Denizatı Okulları Model Birleşmiş Milletler) 2015’teydi.

Terakkili delegeler, “Günümüz ve Gelecekteki Dünya Meseleleri” konulu konferansta Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, Ekonomi ve Finans Komitesi, Sosyal, Beşeri ve Kültürel Meseleler Komitesi, Özel Politikalar ve Bağımsızlık Komitesi ve BM Güvenlik Konseyinde Afganistan, Brezilya ve Dominik Cumhuriyeti, Birleşik Krallık ve Venezuela’yı temsil etti.

Öğrencilerimiz; savaşlarda insansız uçakların kullanımı, gençlerin karşılaştığı ve uzun süredir devam eden işsizlik sorunu, klonlamanın etik değerlere uygun olup olmadığı, özel askeri müteahhitlerin gözlemlenmesi, silahlı çatışmalarda sivillerin korunması gibi birçok konuyu tartıştı.

Ayrıca, konferansta bir öğrencimiz “X-Men Brotherhood’a Karşı” ve “X-Men Avengers’a Karşı” başlıklarının bulunduğu Marvel Özel Komitesinde Marvel karakterlerinden birinin rolünü üstlenerek görev aldı.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım