Terakkililer Avrupa Birliği Projesinde Türkiye’yi Temsil Etti

Tarih: 10.10.2016

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi öğrencilerimiz, 1 – 2 Nisan tarihleri arasında Avrupa Birliği projesi “Irresistible” kapsamında düzenlenen “Nanoteknolojileri Uygulamalarında Sorumlu Araştırma ve İnovasyon Sergisi”nde “3-D modellerle Bakteri Nanoparçacık Etkileşimi” adlı tasarladıkları ürünle Türkiye birincisi oldu. Bu sergide, İstanbul okulları ağırlıklı olmak üzere 18 okuldan 65 ürün vardı. Öğrencilerimiz, 30 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Almanya’da Kiel Üniversitesi’nde gerçekleşen “Irresistible” projesi final toplantısı ve sergisinde ise Türkiye’yi temsil ederek, ürünlerinin sunumunu yaptılar.

Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı’nın desteklediği ve  Boğaziçi Üniversitesi'nin Türkiye koordinatörlüğünü yaptığı “Irresistible” projesinin amacı, sorgulamaya dayalı fen eğitimi yöntemi ile güncel bilimsel araştırma konularını örgün ve yaygın eğitime dahil ederek bilim ve toplum arasında köprü kurmak.

Kimya öğretmenimiz Reşat Saravin’in danışmanlığında projenin final toplantısı ve sergisinde bulunan lise öğrencilerimiz; Gülce Baydar (12A),  İremsu Şar (12A), Türker Bayram (12A) ve Deniz Can Temel (Fen 10, 11).

Serginin açılışı, Avrupa Araştırmacılar Gecesi etkinliği kapsamında 30 Eylül Cuma günü Kiel valisinin katılımıyla gerçekleşti. Sergide proje ortağı Almanya, İsrail, Finlandiya, Yunanistan, Portekiz, Romanya, Polonya, Hollanda ve İtalya ülkelerinin seçilen ürünleri de yer aldı.

Öğrencilerimiz sergi öncesinde deniz müzesi gezisi, problem çözme becerilerinin geliştirildiği ve sosyal kaynaşmanın sağlandığı çeşitli atölye çalışmalarına da katıldı.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım