Terakkili'den “Suyuna Sahip Çık!” Projesi

Tarih: 29.03.2018

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Mert Demirağ (11 IB I), 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında okul koridorlarının mekan olarak kullanıldığı bir yerleştirme performansı gerçekleştirdi. Bu çalışmada, arkadaşlarının tüm yıl boyunca tükettiği suların pet şişelerini ve yarım bıraktığı suları biriktirdi. Ardından topladığı tüm malzemeleri okul koridorlarında sergiledi.

Öğrencilerimizde çevre kirliliği, plastik kullanımı ve su israfı konusunda belirgin bir farkındalık yaratma amacıyla gerçekleştirdiği bu çalışma, dikkat çekici yöntemi sayesinde oldukça öğretici oldu.

Ayrıca, öğrencilerimiz koridoru kaplayan pet şişeler nedeniyle geçişlerde zorlanmalarına rağmen sergiyi bozmamak için büyük bir özen gösterdi. Bu da, öğrencilerimizin yapılan işe saygı duyma anlamında ne kadar duyarlı olduklarını hepimize göstermiş oldu.

Bu projede 6 ay boyunca her gün, okulun tek bir katında bulunan sınıflardan bırakılan suları (yaklaşık 400 adet) topladığını söyleyen öğrencimiz Mert Demirağ, bunu yaparken amacını şu sözlerle anlattı: “Aslında başta sadece okuldaki kedi kaplarını doldurmaya yetecek kadar topluyordum ama sadece sınıfımın bulunduğu kattan bile ne kadar fazla su çıktığını fark ettiğimde elimdeki bu fırsatı değerlendirebileceğimi düşündüm.”

Bu suların tamamı ise öğrencilerimizin yürüttüğü başka bir projeye dahil edilecek ve Heybeliada’daki sahipsiz hayvanlara gidecek.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım