Terakkili Uluslararası Bilim ve Mühendislik Konferansındaydı

Tarih: 12.12.2017

Levent Yerleşkemizden lise öğrencimiz Baran Atameriç (9B), 5 - 9 Kasım tarihlerinde Amerika’nın Alabama eyaletinde gerçekleşen, uluslararası SDPS* (The Society for Design and Process Science) 2017 başlıklı konferansa katıldı. Konferans, disiplinler arası ve entegre bilimlerin araştırılması ve geliştirilmesi üzerineydi. SDPS’nin düzenlediği, ana teması “Emerging Trends and Technologies in Convergence Solutions” olan konferansta; bugünün bilimi, tıbbı ve teknolojisinin birbiriyle bağlantılı disiplin odaklarından ortaya çıkan son derece karmaşık sistemlerinin geniş olanakları araştırıldı.

Dönüştürücü fikirlerin tartışıldığı konferans kapsamında öğrencimizin yer aldığı panel ve seminerler: “Convergence Future of Birmingham Metroplex (Birmingham bölgesinde geleceğin yakınsamaları)”, “Future of Convergence A International Perspective (Uluslararası boyutta yakınsamanın geleceği)”, “Future of Convergence A National Perspective (Ulusal boyutta yakınsamanın geleceği)”, “Teaching and Learning Design (Öğretimde ve öğrenmede modelleme)”, “Using Cyberlearning to Enable Sustainable Engineering Education (Sürdürülebilir mühendislik eğitiminde siber öğrenimin kullanılması)”, “Applications of Internet of Things” (Günlük kullanılan objelerin internet üzerinden birbirleri ile iletişime geçmeleri ve kullanım alanları)”, “IOT (Internet Of Things) Platform for Design (Günlük kullanılan objelerin internet üzerinden birbiri ile iletişime geçmelerinde tasarım alanları)” oldu.

Öğrencimizin konferansla ilgili izlenimlerini buradan okuyabilirsiniz.

*Teknolojik ilerlemeyi dönüştürme potansiyeline sahip disiplinler arası araştırmalara odaklanan akademisyenler, araştırmacılar ve sanayicilerin bir araya geldiği uluslararası bir kuruluş. SDPS 2017 Konferansı ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım