Terakkili Öğrencilerin Yelken Eğitimi Kampı

Tarih: 24.05.2017

Her iki yerleşkemizden ortaokul ve lise öğrencilerimiz, Marmaris Karacasöğüt’te Global Sailing Academy bünyesinde yelken kampına katıldı. Ortaokul öğrencilerimiz 18 - 21 Mayıs tarihleri arasında Yelkenle Tanışma Eğitimi’nde, lise öğrencilerimiz 11 - 14 Mayıs tarihleri arasında Yelken Eğitimi Kampı’nda yer aldı.

Ortaokul öğrencilerimiz birinci gün; teorik ders, tekne üzerinde pratik çalışma, denize çıkış ve antrenman, daha sonra denizde pratik yelken eğitimi ve akşamında spor ve oyun aktiviteleri gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz deneyim, yaş, boy ve kilolarına göre Skippi Performans Cruiser, Stratos, Laser Pico, RS Tera, RS Vision, Optimist teknelerini kullandı. 19 Mayıs günü sabah doğa yürüyüşü ile başlayan günde “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutladılar.

Bu yatılı yelken kampında öğrencilerimiz, kamp süresi boyunca denizci olmanın ne demek olduğunu, çevreyi korumanın değerini fark ederek eğitim programlarını tamamladı. Eğitimin sonunda tüm öğrencilerimiz katılım sertifikalarını aldı ve Gökova Körfezi’ndeki kamptan denizin ve yelkenin hayatlarından hiç eksilmemesini dileyerek ayrıldılar.  

Lise öğrencilerimiz, Fizik Bölümü Denizcilik Kulübümüzün organize ettiği kampta ilk gün denizcilik ve tekne terminolojisi ile tekne seyri, rüzgâr etkisi, yelken pozisyonları gibi konularda teorik eğitim aldı. Sonra, eğitim boyunca kullanacakları farklı özelliklere sahip yelkenliler hakkında bilgi sahibi oldu. Ardından, uygulamalı eğitimlerde eğitmenler gözetiminde öğrencilerimize 5 kişilik takımlar, 3 kişilik takımlar, 2 kişilik takımlar ve bireysel olarak yelken yapma olanakları sunuldu.

Fizik Bölümü Başkanımız Bülent Büyükaydın, “Yelken eğitiminin liderlik ve takım yönetim kabiliyetlerini geliştirdiği bilinen bir gerçektir. Birçok şirket ve kuruluş bu amaçla yöneticilerine yelken eğitimleri aldırarak, performanslarını artırmaya çalışmaktadır. Hayata atılmanın bir adım öncesi olan lise eğitiminde öğrencilerimize bu imkânı sağlamayı amaçladık. Yelken sporunun öğrencilerimize özgüven kazandırdığına ve kişisel gelişimlerine katkı sağladığına inanıyoruz. Ayrıca bir disiplin ve konsantrasyon sporu olan yelken eğitiminin öğrencilerimizin motivasyonunu artırarak eğitimlerinde daha başarılı olmalarını sağlayacağını düşünüyoruz.” sözleriyle yorumlarını paylaştı.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım