Terakkili Öğrencilerin Buluş Şenliği'ndeki Başarıları

Tarih: 12.08.2015

Levent Yerleşkemizden öğrencilerimiz, 5 Aralık Cumartesi günü İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen 12. Buluş Şenliği yarışmasında 70 puan alarak ikinci oldu. Tepeören Yerleşkemizden öğrencilerimiz ise Jüri Özel Ödülü aldı.

NASA Jet Propulsion Laboratory’nin 1998 yılından beri Amerika’da düzenlediği ve ikinci ayağının da sadece Türkiye’de gerçekleştiği Buluş Şenliği’nde (Invention Challenge), öğrenciler, her yıl belirlenen fiziksel bir problemi düzenek oluşturarak çözmeye çalışıyor. 

Bu yıl da “Top Atışı” isimli Buluş Şenliği’nde öğrencilerimiz; ağırlığı 270 gr, çapının da 21 cm olduğu 3 voleybol topunu bir dakika içinde 3 farklı hedefe atacakları bir cihaz tasarlayıp üretti. Düzeneklerin yarışma dışında Fizik derslerinde başta “Atış” konusu olmak üzere, çeşitli konuların işlenmesi sırasında laboratuvar çalışmalarında kullanılması da planlanıyor.

Öğrencilerimiz Levent Yerleşkemizden; Özge Yılgür (Fen 10), İdil Ceren Duman (Fen 10), Tan Uçar (11A), Mert Haytaoğlu (11B) ve Başak Özsoy (11B); Tepeören Yerleşkemizden Arda Şenel (HzB), Ergün Açıköz (HzB), Niyazi Eren Yavuz (HzB) ve Umut Uçak (9B).

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım