Terakkili Öğrencilerden Kutu Oyunları

Tarih: 20.11.2014

LEVENT

Oyun Mühendisliği Kulübü öğrencilerimiz, uluslararası standartlarda “Girişimci Esnaf” ve “Altın Ada” isimli mağaza raflarında yer alabilecek iki oyun ortaya çıkardı.

Terakkili öğrenciler, önce dünya oyun tarihinde mihenk taşı olmuş tahta, kutu ve kart oyunları sınıflarından seçilmiş klasikleşmiş oyunlar ile uluslararası alanda ödül almış modern kutu oyunlarını öğrenip oynadı ve kural yapılarını inceledi. Bu incelemelerin sonrasında kendi hayalleri ve çalışmalarıyla konsept, öykü ve kural yapısıyla projelendirerek geliştirdikleri kutu ya da kart oyunlarını ürettiler.

Oyunun ön araştırma ve üretim süreçlerinde matematik, edebiyat, coğrafya, tarih, hukuk, mühendislik gibi bilim dallarına çok fazla temas eden öğrencilerimiz, bu disiplinleri oyun içindeki ihtiyaçlara göre harmanlayarak ve sistem analizi, sistem kurma ve sistem yönetimi konuları ile belki de ilk kez tanışarak yaşamın çok kapsamlı bir provasını gerçekleştirdiler. Adalet sistemi çözümlenmiş ve kendi kurdukları bir sistemi test etmenin başarısını yaşayan gençler, ürettikleri kutu oyunları ile çeşitli yarışmalara katılmayı hedefliyor.

Lisemiz, öğrencilerimizin rehber öğretmeni Giray Erdi ile yürüttüğü atölye çalışmalarının ürünü “Girişimci Esnaf” ve “Altın Ada” oyunlarını çeşitli sosyal sorumluluk projelerine gelir elde etmek için bazı faaliyet ve festival gibi etkinliklerde satışa sunacak.

Oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi okumak için tıklayınız.

                                   

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım