Terakkili Öğrenciler Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezindeydi

Tarih: 05.04.2019

Tepeören Yerleşkemizden lise Kimya Kulübü öğrencilerimiz, 29 Mart Cuma günü Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezini (SUNUM) ziyaret etti.

Bu ziyaret sırasında, merkezde çeşitli araştırmalar yürüten Uzman Dr. Sayın Büşra Tuğba Çamiç, öğrencilerimize yaptığı araştırmalar ile ilgili bilgi verdi. Bu bilgilendirme sırasında öğrencilerimiz, ilk yapay AORT damarının üretildiği laboratuvarı inceleme fırsatı bulmanın yanı sıra; SEM (Scanning Electron Microscopy), TEM (Transmission Electron Microscopy), FIB (Focus Ion Beam), Mikro CT (X-ray ile maddenin iç yapısının mikron boyutta kesitleme yöntemi ile görüntülenmesi) gibi cihazları inceleme ve bu cihazlara yapılan araştırmalar hakkında bilgi edinme ve paylaşımda bulunma şansına da sahip oldular. Son olarak öğrencilerimiz, “yankısız oda”yı da ziyaret ederek, farklı frekanstaki dalgalarla yapılan çalışmalar hakkında da bilgi sahibi oldular. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım