Terakkili Öğrenciler İnsan Hakları Konusunu Farklı Başlıklarla Değerlendirdi

Tarih: 13.12.2017

Terakkili öğrenciler, Lise Felsefe Kulübümüzün de üyesi olduğu İstanbul Liseleri Felsefe Kulüpleri Platformu’nun (İLFKP) İnsan Hakları Günü kapsamında 6 Aralık Çarşamba günü düzenlediği etkinliğe katıldı. Felsefe Kulübü öğrencilerimizle diğer istekli öğrencilerimizin yer aldığı, HEV Okulları Özel Hisar Lisesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen atölyede öğrenciler, “Bilgi, Bilim ve İnsan Hakları Günü” ana teması üzerine tartışmalar yürüttüler. 

Atölyelerde insan hakları temasını 9 alt başlık altında interaktif biçimde ele aldılar. Moderatörler 2 atölye dışında lise öğrencileriydi. Atölyelerde konularına göre dağıtılan metinler ve/veya gösterimi yapılan görseller eşliğinde şu başlıkları grup çalışması yöntemiyle tartıştılar ve değerlendirdiler: “Bilimsel bilgi üretme hakkı”, “Bilimsel bilgiye erişme hakkı”, “Bilgi edinme hakkı (Bilme hakkı)”, Bilimsel araştırmalarda etik”, Bilim ve çevre hakkı”, “Bilimsel-teknolojik gelişmelerin ortaya çıkardığı insan hakları sorunları”, “Bilim ve felsefe hakkı”, “Bilim, militarizm ve insan hakları” ve “Dil, bilim ve insan hakları”. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım