Terakkili Öğrenciler İngiltere'deydi

Tarih: 05.02.2019

Her iki yerleşkemizden öğrencilerimiz, İngiltere’nin başkenti Londra’da dil becerilerini geliştirirken, İngiliz kültürüne dair öğrendikleri bilgileri yerinde gözlemleme ve değerlendirme fırsatı da buldular.

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz 12 – 17 Ocak, ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz 26 – 30 Ocak tarihleri arasında Londra’da Madam Tussauds, Greenwich, Hampton Court, London Eye, Shakespeare’s Globe Theatre, Sherlock Holmes Müzesi, British Museum, Natural History Museum gibi birçok turistik ve tarihi öneme sahip bölgeyi gezdiler.

Lise hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, gezi süresince aldıkları derslerin yanı sıra dil becerileri ve düzeyi dikkate alınarak hazırlanmış etkinlikleri tamamlamaya çalıştılar. Ortaokul öğrencilerimiz ise İngiliz kraliyet ailesinin yaşadığı Buckingham Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra Thames nehrinde yapılan bot turuyla İngiltere tarihi hakkında bilgi sahibi oldular. Bu gezide Oxford şehrinde yer alan üniversiteleri tanıma şansı da elde eden öğrencilerimiz, üniversite kampüsü içerisinde bulunan Harry Potter filminin çekildiği yerleri görerek yarıyıl tatilinin bir kısmını çeşitli kültürel ve eğlenceli aktivitelerle geçirdiler.

Londra gezisinden tüm fotoğrafları buradan izleyebilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım