Terakkili Mezunlardan "Başkası için Tasarla" Atölyesi

Tarih: 19.06.2017

Mezunlarımızdan Mimar ve Maker Batuhan Esirger ile Tasarımcı ve Sanatçı Ufuk Barış, 15 Haziran Perşembe günü Levent Yerleşkemizde lise öğrencilerimize yönelik “Başkası için Tasarla” adlı bir atölye çalışması düzenledi.

Lise Fizik Laboratuvarımızda gönüllü öğrencilerimizle gerçekleşen atölye çalışmasının amacı; hızlı prototipleme teknikleri ile kısıtlı süre içinde, eşleştiği öğrencinin ihtiyacına yönelik bir ürünün prototipinin oluşturulması.

Atölye çalışmasından önce mezunlarımız öğrencilerimize, kullanacakları malzeme ve ekipmanları tanıttı. Ardından, endüstriyel prototipleme tekniklerinden bahsettiler ve güvenlikle ilgili çeşitli uyarılarda bulundular.

Öğrencilerimiz ilk önce ikişerli olarak eşleştikten sonra birbirlerine rutin bir gününü anlattı. Bu süreçte öğrencilerimiz, eşlerinin günleriyle ilgili notlar aldılar. Öğrencilerimiz aldıkları notlar doğrultusunda eşlerinin ihtiyacı olduğunu düşündüğü ürünün eskiz ve çizimlerini oluşturdular.

Çizimler doğrultusunda öğrencilerimiz verilen malzemelerle, ürünlerinin fiziksel prototiplerini yapmaya başladı. Sıcak silikon, makas, karton, ip, kablo, pleksi, fotoblok, tahta ve kalem gibi malzemeleri, çizimlerini yaptıkları ürünleri tasarlamak için kullandılar. Tasarım sürecinde atölye eğitmenleriyle, arkadaşlarıyla fikirlerini paylaşıp geliştirdiler.

Sürecin sonunda öğrencilerimiz, prototiplerini tüm katılımcılara sunarak neden böyle bir tasarım yaptığını anlattı.
Haziran 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım