Terakkili Girişimcilerden Alzheimer Dostu Ev

Tarih: 25.05.2018

Levent Yerleşkemizden lise ve fen lisesi öğrencilerimizin Alzheimer hastalarının en temel fonksiyonlardan biri olan yemek yemeyi unutma ve ilaçları zamanında alamama gibi sorunlarına çözüm olarak bir proje geliştirdi: AlzhEv: Alzheimer Dostu Ev. Bu proje ise Turkcell’in Genç Arıkovanı sitesinde yayınlandı.

Genç Arıkovanı, lise çağındaki girişimcilerin geliştirdikleri teknoloji ve inovasyon odaklı projelerin hayata geçmesi için ihtiyaç duydukları kaynağı toplumdan edinmesini sağlayan bir kitlesel fonlama platformudur. Genç girişimcilerin desteklenmesi için kurulan bu platformda alınan destek sonucunda herkesin kullanabileceği bir ürün haline getirilmesi için fon sağlanacak.

Projeyi öğrencilerimiz Onur Sertgil (F9), Perihan Yıldız Topal (F9), Buğra Turan (F9), Ece Karataş (F10) ve Yiğit Evcil (9C) Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Murat Özkan danışmanlığında gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimizin başvurusunu kabul eden Arıkovanı’nın proje kriterleri şunlar:

  • Teknoloji ve inovasyon odaklı
  • Son tüketiciye yönelik geliştirilmiş
  • Prototipi hazırlanmış
  • Kısa zamanda seri üretime geçebilecek
  • Daha önce herhangi bir satış aktivitesi gerçekleştirilmemiş

Talepleri onaylanan projeler öncelikle 'Hazırlık” aşamasına geçiyor. Bu aşamada ilk kez hedef kitlesiyle buluşan proje, Arıkovanı topluluğundan aldığı geri bildirimler ile topluluğun ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda evrilme fırsatı yakalıyor.

Öğrencilerimize verilen bir günlük “girişimcilik” eğitiminden sonra çekilen tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım