Terakkili Gençlerin Nepal Ziyareti

Tarih: 15.02.2017

Levent Yerleşkemizden bir grup lise öğrencimiz, 2013 yılından beri sürdürdüğümüz Toplumsal Hizmet Projesi’ni gerçekleştirmek amacıyla 23 Ocak - 03 Şubat tarihleri arasında TED İstanbul Lisesi öğrencileriyle birlikte Nepal’deydi.

Proje kapsamında öğrencilerimiz, Bandipur - Deurali İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Onlara ingilizce, drama, resim, ve dans dersleri verip birlikte çeşitli oyunlar oynadılar. Okulun temizlik ve bakım işlerini üstlendiler. Yeni ilave edilmiş olan sınıfın düzenlemesine yardımcı oldular.

Bu projeyle farklı hayatlara dokunup paylaşma becerilerini geliştiren öğrencilerimiz ayrıca, zengin bir kültüre sahip olan Nepal’de; Kathmandu Saray Meydanı, Patan Saray Meydanı, Maymunlar Tapınağı, 2500 yıllık Budist Tapınağı (Swayambhu Stupa), 4. Asırdan kalma Tanrı Shiva’ya adanmış ölülerin yakıldığı tapınak (Pashupatinath) olmak üzere UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edilen birçok eseri gezdi. Ülkenin tarihi ve kültürel geçmişi hakkında bilgi edindiler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım