Terakkili Gençlerin Ballıca Köyü Öğrencileriyle Bir Günü

Tarih: 18.10.2016

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, “Ballıca Köyü Gezi İzlenimleri ve Dil-Kültür-Coğrafya İlişkisi” adlı disiplinler arası sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 14 Ekim Cuma günü Ballıca Köyü öğrencileriyle Terakki’de bir araya geldi. Öğrencilerimiz, 1 ve 3. sınıf öğrencilerinden oluşan misafirleriyle kimya deneylerinden seramik çalışmalarına kadar çeşitli birçok etkinlik gerçekleştirdi.

Türk Edebiyatı ve Coğrafya öğretmenlerimiz ile 10. Sınıf Seçmeli Proje dersi öğrencilerimizin birlikte yürüttüğü projenin ikinci ayağı olarak düzenlenen etkinlik dizisinde misafirlerimiz, 11. sınıf öğrencilerimiz ve Kimya öğretmenimiz Gülşen Köseler’le birlikte deney yaptı. Ardından, proje dersi öğrencilerimizle resim öğretmenimiz Nurhan Erken’in rehberliğinde seramik atölyesinde seramik balıklar yaptılar.

Daha sonra, Kütüphanecimiz Beyza Deringöl’le buluştular. Deringöl onlara öykü okudu ve bu öykü üzerine söyleştiler. Beden eğitimi öğretmenimiz Beyhan Uğural ise misafirlerimiz ve öğrencilerimiz için spor aktiviteleri düzenledi.

Bu projeyle süreci programlama deneyimi edinen, çok yönlü düşünme becerilerini geliştiren ve farklı bakış açıları kazanan proje dersi öğrencilerimiz, misafirleriyle bahçede oyunlar oynadıktan sonra etkinlik sona erdi.

Ballıca Köyü İlköğretim Okulu öğretmeni Üzeyir Yıldız, etkinliğin ardından okulumuzdan ayrılırken farklı disiplinlerle yapılan çalışmaların ve öğrencilerimizin katkılarının, minik öğrencilerinin hedeflerini belirleme konusunda yönlendirici olduğunu dile getirdi.   

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım