Terakkili Gençlerden “İnsan Hakları” Konulu MUN Konferansı…

Tarih: 15.05.2018

TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 11 Mayıs Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde lise hazırlık ve 9. sınıf seviyesinden arkadaşları için 3. PrepMUN konferansını düzenledi. PrepMUN’18 konferansının bu yılki teması “İnsan Hakları” oldu. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği konferanslardan olan bu etkinlik; İnsan Hakları, Çevre Komitesi, Güvenlik Konseyi, Uluslararası Adalet Divanı ve Tarihi Komite olmak üzere yaklaşık 150 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Öğrencilerimiz, hazırlamış oldukları kararnameleri savunmak ve yeterli oyu toplamak için kulis çalışmaları yürüttü ve kürsü konuşmaları yaptı. İnsan Hakları Komitesinde Berkay Karakuş (9B), Ekin Erbaş (9D) ve Kutay Günel (HzA); Çevre Komitesinde Zülal Tannur (9C) ve Ekinsu Yalaz (9A); Güvenlik Konseyinde Ebrar Nida Önder (9D) ve Mehmet Caner Atabaş (9D); Tarihi Komitede Ada Salur (9D) ve Aydın Kaan Sönmez (11A); Uluslararası Adalet Divanında Sıla Akgül (9A) ve Cansu Köseoğlu (9A) gösterdikleri performans sonucu en iyiler arasına girerek, başarı sertifikası almaya hak kazandılar.


Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım