Terakkili Gençler Nepalli Öğrencilerle Buluştu

Tarih: 04.05.2018

Her iki yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, Nepal Sosyal Sorumluluk Projemizin beşincisini 21 - 28 Nisan tarihleri arasında Nagarkot’ta gerçekleştirdi.

Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölümümüzün 2013 yılından beri yürüttüğü bu projede bu yıl IB sınıfı öğrencilerimiz de CAS (Creativity, Activity, Service) çalışmaları çerçevesinde yer aldı.

Öğrencilerimiz Sanjiwani İlkokulunda çalıştıkları dört gün boyunca Nepalli öğrencilerle derslere girdiler; Matematik, İngilizce, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi derslerini birlikte yaptılar. Okul bahçesinde Land-art çalışmaları gerçekleştirdiler. Öğrencilerimiz bu çalışmaların tamamını kendileri planlayıp uyguladılar.

Başkent Katmandu’da geçirdikleri iki günde ise şehrin tarihi ve kültürel değerlerini barındıran meydanlarını gezme, kendine has lezzetleri barındıran Nepal mutfağını tatma, ülkenin kültürel değerlerini tanıma şansı buldular.

Nepal’de geçirdikleri süre boyunca, farklı bir kültür ve coğrafyada olmanın kazanımları, hayatlarında yepyeni bakış açılarının gelişmesini sağladı.


5. Nepal Sosyal Sorumluluk Projemizden fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım