Terakkili Gençler MUN Konferansı Düzenledi

Tarih: 16.01.2017

Terakki Tepeören Model United Nations (TTMUN) Kulübü öğrencilerimiz, 13 Ocak Cuma günü Hazırlık sınıfı seviyesindeki arkadaşları için “21. Yüzyılda Barış ve Adalet (Peace and Justice for the 21st Century)” temalı bir PrepMUN konferansı düzenledi. Kulüp öğrencilerimizin her aşamasında aktif olarak yer aldığı bu etkinlikte Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, İngilizce eğitimlerini farklı boyutlara taşımak ve küresel konular üzerine kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade etmek için çalıştılar.

MUN Kulübü öğrencilerimiz, her sene çeşitli okul ve ülkelerde düzenlenen, Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği MUN konferanslarında belli ülkelerin delegeleri olarak bu ülkeleri ve Birleşmiş Milletler kurumlarını eğitsel bir simülasyonla temsil eder. Bugüne kadar birçok MUN konferansında kararnameler hazırlayıp sunan ve komitelerinde oldukça başarılı performans sergileyen TTMUN öğrencilerimiz bu kez Hazırlık sınıfı öğrencilerimizle PrepMUN’17 adlı ortak bir çalışma yaptı. Geleneksel olarak her yıl yapılan bu etkinliğimizde öğrencilerimiz, sınıf ortamları ile sınırlı kalmadan, gerçek hayatla bütünleşerek ve güncel sorunlar üzerine araştırmalar yapıp fikirler üreterek, görüşlerini İngilizce dilinde yazılı, sözlü ve kürsü konuşmalarıyla arkadaşlarına aktarır.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım