Terakkili Gençler Coğrafya Çalıştayındaydı

Tarih: 15.03.2018

Her iki yerleşkemizden lise 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 10-11 Mart tarihlerinde disiplinlerarası bir etkinliğe katıldı. FMV Erenköy Işık Lisesinde düzenlenen Coğrafya Çalıştayı'nda “Sürdürülebilir Tarım” başlığı altında açılan çeşitli komitelerde yer alarak; Sürdürülebilir Tarım ve Hayvancılık Yöntemleri, Tohum Türleri, İklim Değişikliği ve Tarım konularında yaptıkları çalışmaları diğer katılımcılarla paylaştılar. Görüş bildirgesinin hazırlanmasında etkin rol üstlendiler.

“Sürdürülebilir Tarım” konusunu sürdürülebilirliğin çevresel, sosyal ve ekonomik göstergelerine  yer verecek şekilde ele alan öğrencilerimiz, etkinlik sonunda temel noktaları belirlediler. Tarım ve hayvancılığın; iklim değişikliğinden ve demografik gelişmelerden en fazla etkilenen sektör olduğunu, tarımsal üretimin gelecekteki gıda talebini karşılamak için %60 oranında artması gerekeceğini, sürdürülebilir tarımda gıda güvenliğinin garanti altına alınmasını, sağlıklı ekosistemlerin beslenmesini, toprağın, suyun sürdürülebilir yönetiminin desteklenmesini, konunun çevresel, sosyal ve ekonomik boyutlarıyla ele alınmasını, hibrit tohum yerine ata tohum kullanımına özen gösterilmesini, tarım arazilerinin, üreticilerin, çevrenin korunmasını geliştirecek sistem ve uygulamalar konusundaki farkındalığı artırmanın gerekliliğini vurguladılar.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım