Terakkili Gençler Arkadaşlarına Akran Zorbalığı Hakkında Sunum Yaptı

Tarih: 31.10.2017

Levent Yerleşkemizden lise GIN Kulübümüz, 12 Ekim ve 25 Ekim tarihlerinde ortaokul 6. sınıf ve lise 9. sınıf seviyesinden arkadaşlarına “Akran Zorbalığı” başlıklı bir sunum yaptı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimizin işbirliğiyle gerçekleşen bu sunumda öğrencilerimiz, akran zorbalığının ne olduğunu ve akran baskısı ile baş etme yollarını anlattı. Nelerin zorbalık olduğunu, söz ve davranışlarımıza neden ve nasıl dikkat etmemiz gerektiği gibi konularda bilgiler verip çeşitli videolar paylaştılar. Zorbalığın çeşitlerine de değinen öğrencilerimiz, dinleyici olarak katılan öğrencilerimizin çeşitli davranışların nasıl hissettirdiğine tanıklık etmesini sağladı. Empati kurmalarını sağlamak için birçok video ve görsellerle desteklenen sunumda öğrencilerimizin en etkilendiği kısımlar, çok basit, her gün farkında dahi olmadan sarf edilen bazı kelimelerin karşı taraftan nasıl duyulabileceğini görmeleri oldu.

Öğrencilerimiz; öğretmenlerin, psikolojik danışmanların ve müdür yardımcılarının konuyla ilgili nasıl yardımcı olabileceğinin de vurgulayarak arkadaşlarını, yetişkinleri yaşadıklarından haberdar etmek ve gerektiğinde onlardan yardım istemek konusunda cesaretlendirdiler.

“Akran Zorbalığı” sunumlarıyla ilgili öğrenci ve öğretmenlerimizin görüşlerini okumak için tıklayınız.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım