Terakkili Gençler Amerikalı Bilim İnsanı ve Astronot Prof. Albert Sacco, Jr. ile Buluştu

Tarih: 12.10.2015

LEVENT

Lise öğrencilerimiz, 14 Eylül Pazartesi günü Texas Tech Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve NASA’nın Columbia Uzay Mekiği Astronotlarından Prof. Albert Sacco, Jr. ile Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleşen “Living and Doing Science in Space” (Uzayda Yaşamak ve Bilim Yapmak) konulu konferansta bir araya geldi.

Akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra İstanbul'dan çeşitli liselerden öğrencilerin de yer aldığı konferansta Sacco, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç ile birlikte geliştirdikleri Zeolit kristalleri yer çekimsiz ortamda büyütme deneyi ve 1995'te gerçekleştirilen STS-73 no'lu Columbia mekiği uçuşu hakkında bilgi verdi. Ayrıca astronot eğitimlerine de değinen Sacco, bu eğitim sürecinde yaşanan fiziksel ve duygusal zorlukları anlatarak uzayda gündelik yaşamın ve çalışma hayatının nasıl olduğuna dair çeşitli anekdotlar paylaştı.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım