Terakkili Genç Delegelerin St. Petersburg’daki MUN Başarısı

Tarih: 02.04.2018

Levent Yerleşkemizden MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 24 – 29 Mart tarihleri arasında Gymnasium 157 tarafından düzenlenen “Geleceğe köprüler inşa etmek” temalı SPIMUN (St. Petersburg Model United Nations) 2018 konferansına katıldı. Öğrencilerimiz bu klnferansta gösterdikleri başarıdan dolayı özel teşekküre layık görüldüler.

Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği konferansta öğrencilerimiz, Bolivya, Nijerya ve Katar’ın delegeliğini yaptı. İnsan Hakları, Siyasi, Güvenlik gibi çeşitli komitelerde yer alarak, konferansı düzenleyen okul tarafından belirlenen tartışma konuları üzerine araştırmalar yaptılar, yasa tasarıları hazırladılar. Konferans süresince bu tasarılarını savunacak konuşmalar gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizin konferansta ele aldığı konulardan bazıları: Çocukların yaratıcı etkinlik, spor ve kültürel gelişim hakkını geliştirmek ve sürdürmek, Kripto Pararisklerini yönetme, Rus devrimi: 21. yüzyılın dersleri, BM'nin çatışma bölgelerindeki siyasi çözümde rolünün güçlendirilmesiydi.

Terakkili delegelerin konferanstaki deneyimlerini buradan okuyabilirsiniz. 
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım