Terakkili Delegeler Rusya Federasyonu, Kamerun, Eritre, Nijer, Somali ve Azerbaycan’ı Temsil Etti

Tarih: 27.02.2019

Lise TTMUN (Terakki Tepeören Model United Nations) Kulübümüz 21 – 24 Şubat tarihleri arasında Özel Koç Lisesi’nde gerçekleştirilen MUNDP’19 konferansına katıldı. Bu yıl teması “Afrika” olarak belirlenen MUNDP’19 konferansı 6 ülkeden ve 45 okuldan yaklaşık 700 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği, dünya sorunlarının ele alındığı konferansta Terakkili öğrenciler; Rusya Federasyonu, Kamerun, Eritre, Nijer, Somali ve Azerbaycan'ın delegeliğini yaptı.

Ayrıca dört yıldır TTMUN Kulübünde görev alan Ergün Açıköz (11A) Çevre Komitesinde oturum başkanlığı yaptı. Konferans süresince TTMUN Kulübü öğrencileri örnek davranışları ve yer aldıkları komitelerde göstermiş oldukları etkili performanslarıyla komitelerinde ve kapanış töreninde rol model olarak gösterilerek Terakki’yi başarıyla temsil etti.

MUNDP’19 konferansı öncesi kulübümüze yeni katılan öğrencilerimiz, takım kaptanları liderliğinde birçok toplantı yaparak temsil edilecek ülkeler için ülke raporları hazırlayıp paylaştı. Konferans süresince tartışılacak olan gündem maddelerini araştırarak sorun tespiti ve çözüm önerileri üzerine çalışmalar yaptılar. Bu çalışmalar sonucunda öğrencilerimiz yasa tasarı taslaklarını oluşturmaya başladılar.

Konferans süresince öğrencilerimiz kulis çalışmalarını tamamlayarak hazırlamış oldukları yasa tasarı taslaklarını diğer katılımcılarla paylaşarak daha gerçekçi ve uygulanabilir çözümler araştırdılar. Gerekli oy çokluğunu sağlayan öğrencilerimiz, tasarı taslaklarını onay kurulundan geçirdikten sonra komitelerinde tasarı başkanlığı yaptılar. Uzun ve hararetli tartışmalar ve kürsü konuşmaları yaparak tasarılarını savunmaya çalışan öğrencilerimiz, başarılı bir takım çalışması da sergileyerek tasarılarını komite oylamasından geçirmeye çalıştılar. Terakkili delegelerin komitelerinde gösterdiği başarılarla ilgili ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.  

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım