Terakkili Delegeler İrlanda’daydı

Tarih: 21.04.2017

Her iki yerleşkemizden lise MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 10 - 13 Nisan tarihleri arasında Dublin'de, Birleşik Krallığın en prestijli MUN konferansı olan SAIMUN’17 konferansına katıldı. St. Andrew’s College tarafından düzenlenen ve 800’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşen konferansta Terakkili delegeler; Danimarka, Myanmar, Finlandiya ve Uruguay ülkelerini temsil etti.

Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği konferansta öğrencilerimiz; BM Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, Sosyal, İnsani & Kültürel Meseleler Komitesi ve Ekonomi ve Finans Komitesi ve BM Güvenlik Konseyinin de içinde bulunduğu çeşitli komitelerde aktif rol alarak dünya meselelerine çözüm üretmeye çalıştılar. Bu komitelerde; “Uzayda Varolabilecek Silahlı Bir Irkın Önlenmesi”, “Savaş Bölgelerinden Kaçan Sığınmacıların Adil bir şekilde Dağıtılması Meselesi”, “Çocuk İşçiler Sorunu”, “Gelişmekte olan Ülkelerin Ekonomik ve Politik Gelişimi”, “Gençler Arasındaki İşsizlik Sorunu”, “Vahşi Yaşamın Yasadışı Yollarla Ticari Amaçlarla Kullanılması Meselesi”, “Siber Güvenlik Meselesi” gibi birçok gündem maddesi üzerine kararname taslağı hazırladılar. Ardından taslaklarını komitelerinde sunup kürsü konuşmalarını yaptılar.

SAIMUN’17 konferansından sonra öğrencilerimiz, Dublin büyükelçimiz Levent Murat Burhan’ı ziyaret etti. Türkiye ve İrlanda gündemi hakkında merak ettikleri konular ve güncel sorunlar üzerine Burhan’la sohbet ettiler.Nisan 2017

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım