Terakkili Delegeler Hollanda’yı Temsil Etti

Tarih: 14.06.2018

TLMUN (Terakki Levent Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 8 Haziran – 10 Haziran tarihleri arasında Hollanda'da IMUNA (The International Model United Nations of Alkmaar) 2018 konferansına katıldı. Birleşmiş Milletler çalışmalarının simülasyon yoluyla öğretildiği bu MUN konferansında öğrencilerimiz, çeşitli ülke ve okullardan öğrencilerle buluştu. Birlikte “Güvenliği Güvence Altına Almak” teması altında dünya sorunlarına çözümler ürettiler.

IMUNA’2018 konferansı öncesi öğrencilerimiz, haftalık kulüp saatlerinde konuları ile ilgili araştırmalar yaparak ve yasa tasarısı taslaklarını hazırlayarak konferansa hazırlandılar.

Murmellius Gymnasium tarafından bu yıl 25.’ci kez düzenlenen IMUNA konferansında öğrencilerimizin çeşitli komitelerde ev sahibi ülke olan Hollanda’yı başarılı bir şekilde temsil etti. Genel Kurul (GA1) Eren Korkut, Genel Kurul 3(GA3) Derin Esirger, Genel Kurul 4(GA4) Yaren Önal, Güvenlik Konseyi(SC ) Bada Deniz Özgen, Kuzey Atlantik Konseyi(NAC) Pırıl Orhun, Özel Konferans 1(SpC1 ) Melis Elda Koldemir, Özel Konferans 2(SpC2) Melis Kıvılcım, Çevre Komisyonu( EC) Ayşe Oral ve İnsan hakları Komisyonu’nda (HRC) Beliz Yalçın IMUNA web sitesinde yayınlanmış konularla ilgili Hollanda politikaları ışığında komitelerinde çalışmalar yaptılar.

Bu konulardan bazıları: Nükleer silahlar veya diğer nükleer patlayıcı cihazlar için bölünebilir malzeme üretiminin yasaklanması, medya sansürü ve gazetecilerin tedavisi, Falkland Adaları, Ukrayna ile NATO ilişkilerini güçlendirmek, Kore Yarımadası'nda yükselen gerginlikler, spor ve olimpik ideal aracılığıyla barışçıl ve daha iyi bir dünya inşa etmek, cinsel istismar ve cinsel istismara karşı korunma için özel önlemler, Tarım gelişimi ve gıda güvenliği.


Öğrencilerimizin deneyimleri hakkında paylaştığı görüşleri buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım