Terakkili Amerika’da Dönüştürücü Fikirlerin Tartışıldığı Uluslararası Bilim ve Mühendislik Konferansında

Tarih: 10.10.2017

SDPS’nin düzenlediği, ana teması “Emerging Trends and Technologies in Convergence Solutions” olan konferansta; bugünün bilimi, tıbbı ve teknolojisinin birbiriyle bağlantılı disiplin odaklarından ortaya çıkan son derece karmaşık sistemlerinin geniş olanakları araştırılacak. Konferanstaki diğer başlıklar; “Transformative Education”, “System and Design Science”, “Advanced Technologies & Applied Science” ve “Software Engineering and Communication Systems” olacak.

Öğrencimiz SDPS konferansına neden katılmak istediğini şu sözlerle anlattı: “Nobel ödülüne aday ve metal yorgunluğunu anlamaya çalışan bir grup bilim insanının projesi dikkatimi çekti. Atomun, elektronlarının orbitallerde dönmek yerine, çekirdekten orbitallere doğru hızlıca girip çıktığını kuantum fiziği ile kanıtlamaya çalışıyorlar. Elektrik mühendisi, makine mühendisi, fizikçi, kimyager ve diğer çeşitli alanlardan bir araya gelen bilim insanları ve uzmanlar bu projede yer alıyorlar. Bu kişilerin düşünce sistemlerini ve çalışma şekillerini merak ediyorum. Bunun yanı sıra, fen ve matematiğe ilgi duyuyorum, kabiliyetimin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca üniversite eğitimime MIT'de (Massachusettes Institute of Technology) devam etme hedefim için bu tür konferans ve çalışmalara katılmam gerektiğini düşündüm. Bununla birlikte, konferansta bulunacak Nobel ödülü sahipleri ve Nobel ödülüne aday katılımcılar ile tanışmak, onların düşüncelerini anlamak ve onlarla iletişim kurabilmek için, her yıl düzenlenen SDPS konferanslarına katılmak üzere başvurdum.”

*Teknolojik ilerlemeyi dönüştürme potansiyeline sahip disiplinler arası araştırmalara odaklanan akademisyenler, araştırmacılar ve sanayicilerin bir araya geldiği uluslararası bir kuruluş.
SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım