Terakki Vakfı Gençlik Tiyatroları Festivali’nin 24.sü Gerçekleşti

Tarih: 30.05.2019

Lise öğrencileri, 20 - 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 24. Gençlik Tiyatroları Festivalimizde buluştu. 

Bu yılki festivalimizde Terakki Vakfı Tiyatro Ödülü’nü Sahne Tasarımcısı, Senarist ve Sinema Yönetmeni Duygu Sağıroğlu, Festival Onur Ödülü’nü ise Tiyatro Eleştirmeni ve Yazar Zehra İpşiroğlu aldı.

Festivalimize katılan beş lise tiyatro gruplarının sergiledikleri oyunlar sonucunda Orhangazi Anadolu Lisesi, Vera Kissel’in “Kalpak” adlı oyunuyla “En İyi Topluluk”, “En İyi Işık”, “En İyi Dekor” ödüllerini ve bu oyunda yer alan Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gözde Kopuz, Furkan Kudu ve Ceren Bektaş ise “En İyi Oyuncu” ödülünü aldı.

Güngören Gençosman İMKB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Bertolt Brecht’in “Üçüncü Reich’in Korku ve Sefaleti” oyunuyla “Jüri Özel Ödülü”nün yanı sıra “En İyi Kostüm” ödülüne; bu oyunda yer alan Güngören Gençosman İMKB Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Duygu Kütük ve Duygu Kula “Övgüye Değer Oyuncu” ödüllerine sahip oldu.

Haldun Taner’in “Keşanlı Ali Destanı” oyununda FMV Özel Erenköy Işık Lisesi ve Fen Lisesi’nden Eylül Gençoğlu “En İyi Oyuncu” ödülüne, aynı liseden Ekin Direnç Bağcı ve Arnold Wesker’in “Mutfak” oyunundaki Kadıköy Anadolu Lisesi’nden Mete Çelimli ise “Övgüye Değer Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

Her zaman olduğu gibi ödül değerlendirmesine katılmayan Terakki Oyuncuları ödül gecesinde; Tiyatro Eğitmenimiz Cüneyt Yalaz’ın F.G.Lorca’dan uyarlayıp yönettiği “Endülüs’ün Üç Gülü”nü sergiledi.

Festival fotoğraflarını buradan görebilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım