Terakki 18 Yıldır Sözcüklerle Dans Ediyor

Tarih: 22.03.2018

Öğrencilerin şiir algılarını ve sevgilerini geliştirmek, onları şiir yazmaya ve okumaya teşvik etmek, şiirle hayatları arasında bir bağ kurmalarını sağlamak amacıyla Terakki, 18 yıldır sözcüklerle dans ediyor.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün 2000 yılından itibaren İstanbul ili, lise ve dengi okulları arasında düzenlediği “Sözcüklerle Dans” adlı şiir festivalinin bu yıl on sekizincisi “Hiçlik”  temasıyla Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşti. 18. Şiir Festivali’nin onur ödülünü Elif Sofya aldı.

Festival öncesinde 15 - 16 Mart tarihlerinde istekli öğrencilerle şair Ali Özgür Özkarcı bir şiir atölyesi yaptı. Terakki Vakfı Okulları 18. Şiir Festivali bünyesinde tematik koşullu Terakki Lisesi ve Liseler Arası Şiir Yarışması’na İstanbul’daki 10 liseden 25 öğrenci şiir gönüllüsü olarak katıldı. 

Seçici kurul; Altay Öktem, A. Ertan Mısırlı, Cenk Gündoğdu, Turgay Fişekçi ve küçük İskender’den oluştu. Küçük İskender, jüri başkanıydı.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım