Prof. Dr. Gökhan Malkoç Konuğumuz Oldu

Tarih: 27.04.2015

LEVENT

Psikoloji okumak isteyen 12. sınıf öğrencilerimiz, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisimizin 19. Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Salı günü gerçekleştirdiği “Psikoloji Bölüm Tanıtımı”nda Türk Psikologlar Derneği Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Malkoç’la bir araya geldi.

Malkoç; psikoloji bölümünü, derslerini, diğer bölümlerle bağlantılarını, psikolojinin alt dallarını, yüksek lisans yapmanın önemini, çift dal programlarının bölüme katkılarını, erasmus programlarının öğrencilere neler sağladığını anlattı. 1999 Adapazarı depremi ve sonrasında travma çalışmalarıyla önemi fark edilmeye başlanan Psikoloji bilimine, Van-Erciş depremi ve Soma faciası ile ilginin daha da çoğaldığını ifade etti.

Psikoloji okuma ve bu işi yapmada en önemli değerin manevi haz olduğunu vurgulayan Malkoç, ülkemizde psikolojiye ve psikologlara bakışın yıllar içinde olumlu anlamda değiştiğini, mesleğin saygınlık kazandığını ve artan ivme ile de bunun devam ettiğini dile getirdi.

Haziran ve temmuz ayında gerçekleşecek diğer etkinliklerimiz; ‘Bölüm Tanıtımları”, “Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Sektör Gezisi”, “Meslekleri Tanıyalım”, “Tercih Konferansı” ve “Tercih Masaları”.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım