Öykü Yazarı Nursel Duruel Konuğumuzdu

Tarih: 28.02.2017

Tepeören Yerleşkemizden lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz, 24 Şubat Cuma günü öykü yazarı Nursel Duruel’le söyleşti. Duruel söyleşide öykü okuma ve yazma süreçlerini değerlendirdi. Yazma eyleminin uzun bir okuma yolculuğundan sonra gerçekleşebileceğini belirtti.

Özellikle Türkçeyi doğru kullanmanın öneminden bahseden Duruel, “Öykü yazarının işlenmiş, akıcı, kavrayıcı, derin etkiler yaratan dili olmalıdır. Bu dille öylesine yoğun ve katmanlı öyküler oluşturulmalı ki; kısacık bir metin okuduğunuzda bile sayfalarca sürmüş gibi gelmelidir. Hiç kuşkusuz, bu güçlü etkiyi yaratan bir unsur da, her biri incelikle çalışılmış, birbirine ustaca eklenmiş cümlelerin yarattığı atmosferdir. Sıkı bir şiirin içinizde bir süre yankılanması gibi, başka başka tınılarla uzun süre yankılanırlar zihninizde.” sözlerini paylaştı. Duruel öğrencilerimizin sorularını yanıtladıktan sonra söyleşi sona erdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım