Öğrencilerimiz Yazar ve Akademisyen Murat Gülsoy'la Buluştu

Tarih: 03.03.16

LEVENT
11. sınıf öğrencilerimiz, 29 Şubat Pazartesi günü yazar ve akademisyen Murat Gülsoy’la bir araya gelerek, yaratıcı okuma çalışmaları kapsamında okudukları “İstanbul’da Bir Merhamet Haftası” kitabının yazılma sürecini Gülsoy’dan dinlediler. Kendi yorumlarını da yazarla paylaştılar.

Yaratıcı yazma, yazarlık serüveni ve yazma alışkanlıklarının irdelendiği söyleşide Gülsoy, bir karakteri yaratım sürecinin bazen uzun yıllar alabileceğini, “Gölgeler ve Hayaller Şehrinde” romanında “Beşir Fuat” karakterinin tarihi kişilik olması yanında onu ortaokul yıllarında bir ansiklopedi maddesinde “ilk Türk materyalisti” olarak okuyup ilgi duymaya başladığını belirtti.

“Aklımda bir tarihi roman yazmak yoktu” diye devam eden Gülsoy, eserlerinde kendi deneyimlerinin ve farkındalıklarının rol oynadığını vurguladı.

Öğrencilerimiz, Gülsoy için kaleme aldıkları ve bir kitapçık haline getirdikleri mektuplarla hazırladıkları posteri Gülsoy’a hediye etti. Söyleşi sonunda ise Murat Gülsoy’a kitaplarını imzalattılar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım