Öğrencilerimiz Merak Ettikleri Meslekleri Tanıdı

Tarih: 24.11.2017

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 22. Kariyer Günlerimiz kapsamında 20 Kasım Pazartesi günü düzenlenen meslek tanıtımı etkinliğinde “Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği ve Psikoloji” alanları hakkında bilgi edindi.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz, öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak Kariyer Günleri etkinlikleri gerçekleştiriyor. Lise öğrencilerimizin meslekleri yakından tanımaları amacıyla çeşitli meslek çalışanlarının okula davet edilmesiyle yapılacak olan “Meslekler Günü” etkinliğinin yanı sıra, öğrencilerimizin bilgi sahibi olduğu mesleklerin sayısını artırmak adına farklı meslek tanıtım etkinlikleri de düzenliyor.

Bu doğrultuda gerçekleşen etkinlikte öğrencilerimiz; Uluslararası İlişkiler, Diş Hekimliği ve Psikoloji alanlarında uzman, öğretim görevlisi kişiler ve öğrenim gören üniversite öğrencilerinin hazırladığı videolar aracılığıyla meslekleri tanıdı. Meslek tanıtım videolarında konuşmacılar, bu meslekleri seçmeyi düşünen lise öğrencilerine önerilerde bulundular. Mesleklerinin gerektirdiği özellikleri, iş bulma olanaklarını, yaşam koşullarını, mesleki tatmin için gerekli koşulları ve okudukları bölüm içinde hangi derslerle karşılaşacaklarını anlattılar.  

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım