Murathan Mungan Terakki'de Konuğumuzdu

Tarih: 23.03.2017

Levent Yerleşkemizden lise 9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz, bu sene okudukları “Mahmud ile Yezida” kitabının yazarı Murathan Mungan ile 17 Mart Cuma günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de bir araya geldi.

Mungan söyleşide; yazma ve okuma uğraşından, sanatın diğer dallarına olan ilgisinden, insan olma sürecinden yazdıklarından ve yaşantısından örnekler vererek bahsetti. Öğrencilerimizin sorularını da içtenlikle ve örnekler vererek yanıtlayan Mungan, “İnsan olma süreci, bir olma sürecidir ve buna da edebiyat yardım eder.” dedi. 

Edebiyatın, bireyin imgelemine olan katkılarına değinen Mungan, “Okur olmayı keşfetmek, bir kitapta yazılı olan cümleler yanında yazılı olmayanları görebildiğinizde başlar.” cümlesiyle de okumanın gerektirdiklerini vurguladı. Dolu dolu geçen söyleşinin ardından Mungan, öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı.          

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım