MUN Kulüplerimiz “Cesur Yeni Dünya” Temalı DŞMUN Konferansındaydı

Tarih: 18.10.2018

Her iki yerleşkemizden lise MUN (Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, bu sene 16 okuldan yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla 11 – 14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen DŞMUN (Darüşşafaka MUN) konferansında delegelik yaptı. Birleşmiş Milletlerin simülasyon yoluyla öğretildiği, dünya sorunlarının ele alındığı DŞMUN’18 konferansının bu yılki teması “Cesur Yeni Dünya” oldu.

STIMUN (Şişli Terakki MUN) Kulübümüz bu konferansta Çin, Uruguay ve Dünya Bankasını; TTMUN (Terakki Tepeören MUN) Kulübümüz ise Rusya Federasyonu, Norveç, Demokratik Kore Halk Cumhuriyeti ve Suriye Arap Cumhuriyetini temsil etti. STIMUN Kulübümüzde Siyasi Komitede Söz Başak Uçar (10C), Begüm Özcan (10A) temsil ettikleri ülkelerin büyükelçisi olarak görev aldı. TTMUN Kulübümüzde Ergün Açıköz (11A) Çevre Komitesi ve Kemal H. Turşuoluk (12A) Ekonomik ve Sosyal Komite’de oturum başkanlığı yaptılar.

Konferans süresince MUN Kulübü öğrencilerimiz örnek davranışları ve yer aldıkları komitelerde göstermiş oldukları etkili performansları ile okulumuzu başarıyla temsil etti. Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım