Modern/Postmodern Dünya Sorunları ve Felsefe

Tarih: 16.11.2017

Tepeören Yerleşkemizden lise 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz, Dünya Felsefe Günü’nü kutlamak üzere 15 Kasım Çarşamba günü Doç Dr. Kurtul Gülenç ve Yrd. Doç. Dr. Güçlü Ateşoğlu'yla bir araya geldi. Konuklarımız öğrencilerimize “Modern/Postmodern Dünya Sorunları ve Felsefe” konulu bir konferans verdi. Konferansta modern ve postmodern dünya durumunun yarattığı bireysel ve toplumsal sorunları felsefi bir bakışla değerlendirdiler.

Ateşoğlu konuşmasında, felsefi düşünmenin genel özellikleri üzerinde durarak özellikle modern dönemde felsefeye nasıl bir işlev yüklendiği, modern dönem filozoflarının felsefeye bakışındaki farklılık ve bu anlamda antikçağ ve ortaçağ düşüncesinden ayrıldığı noktalar üzerinde durdu. Gülenç ise içinde yaşadığımız yüzyılda teknolojiyle kurduğumuz ilişkinin düşünme biçimlerimizde ve varoluş tarzlarımızda ne gibi değişimler yarattığı, bu anlamda bizi nasıl dönüştürdüğü ve bu değişimin özgürlük perspektifi açısından nasıl okunması gerektiğini tartışmaya açtı. Konuklarımız öğrencilerimizin sorularını cevapladıktan sonra konferans sona erdi.


SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım