Liseli Gençler "Sözcüklerle Dans" 16. Şiir Festivalimizde Buluştu

Tarih: 16.03.2016

LEVENT

Terakki'nin İstanbul'daki lise ve dengi okullar arasında düzenlediği “Sözcüklerle Dans” Şiir Festivali’nin on altıncısı “Şiddet” temasıyla 14 Mart Pazartesi günü Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşti. 30 liseden 68 öğrenci ile Lise ve Fen Lisemizden 21 öğrencimiz, kendi hayatlarından ve gördüklerinden yola çıkıp düşüncelerini, duygularını şiir disiplininin gereklerini de yerine getirerek sözcüklere, imgelere dönüştürdüler.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümümüzün yürüttüğü festivalin temel amacı; gençleri edebiyatın en önemli dallarından biri olan şiir sanatıyla buluşturarak onların duygu gelişimini artırmak, şiir yazmaya özendirerek onları güzel sanatlara yönlendirmek ve bireylerin sosyal boyutunu geliştirmeye çalışmak.

Seçici Kurulu oluşturan şairlerimiz; Altay Öktem, A. Ertan Mısırlı, Cenk Gündoğdu, Turgay Fişekçi ve küçük İskender gençlerin şiirlerini Liseler Arası ve Terakki Lisesi başlıkları altında ayrı ayrı değerlendirdi.

Haberin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım