Lise Öğrencilerimizin Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı

Tarih: 18.06.2015

LEVENT

Lise öğrencilerimiz; Terakki’nin 2008 yılından beri yürüttüğü, öğrencilerin beceri geliştirme, fiziksel hareketlilik ve sosyal sorumluluk aktivitelerini destekleyen, gönüllülük esasına dayalı Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü – Türkiye (The Duke of Edinburgh’s International Award – DoEIA) programında gümüş ve bronz kategorisindeki etkinliklerinin son basamağı Macera ve Keşif Bölümü’nü tamamladı.

16 Mayıs Cumartesi günü kamp öncesinde “Temel Eğitim” dersi alan gümüş ve bronz kategorisindeki öğrencilerimiz;  kampta neler yapacaklarını, kamp çantalarını nasıl hazırlayacaklarını, çadırlarını nasıl kuracaklarını, harita ve pusulayı nasıl kullanacaklarını Belgrad Ormanı’nda yapılan günübirlik ön kampta öğrendi.

Gümüş Kategorisini bitiren öğrencilerimiz, ödül liderimiz Ayşegül Erdöven ve İzcilik Kulübü öğretmenimiz Yavuz Yeniçeri ile 8 - 10 Haziran tarihleri arasında Eskişehir Avlak Kaya Mevkii’nde 3 gün 2 gecelik kamp programında 48 km; Bronz Kategorisini bitiren öğrencilerimiz ise ödül liderlerimiz Şafak Ucur ve Murat Kırbaç ile 11 - 12 Haziran tarihlerinde Eskişehir Yenisofça Mevkii’nde 2 gün 1 gecelik kamp programında 14 km yürüyerek Macera ve Keşif Bölümü’nü bitirdiler.

Programı başarıyla tamamlayan gümüş ve bronz kategorisindeki öğrencilerimiz, 2015 - 2016 öğretim yılının ilk döneminde yapılacak ödül töreninde DoEIA Dernek yetkililerinden ödüllerini alacak.

 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım