Küresel İklim Değişikliği Hayatımızı Nasıl Etkiliyor?

Tarih: 02.04.2018

Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi ve İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz, 28 Mart Çarşamba günü Dünya Su Günü kapsamında Levent Yerleşkemizde Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de konuğumuz oldu. Kurnaz,Küresel Isınma - İklim Değişikliği Hayatımızı Nasıl Etkiliyor? ” konularında bilgi vermek ve bu büyük sorunun içeriğini konuşmak üzere lise ve fen lisesi 10. sınıf öğrencilerimizle buluştu.

Bu konferansta öğrencilerimiz; İklim ve hava durumu nedir? İklimi belirleyen etkenler nelerdir? Hava olaylarının küresel ısınma ile bir ilişkisi var mıdır? İklim hiç değişir mi?  Küresel ısınma nedir, nasıl oluşmaktadır? Dünyada küresel ısınmadan etkilenecek olan alanlar nereleridir? Ülkemiz küresel ısınmadan nasıl etkilenmektedir ve etkilenecektir? Uluslararası alanda yapılan çalışmalar nelerdir? Birey olarak neler yapabiliriz? Sorularına cevap aldı. Ayrıca, küresel ısınmanın etkilerine dair izleri sadece atmosferi en çok kirleten ülkelerde değil, dünyanın her köşesinde aramamız gerektiğini, “karbon ayak izi” kavramının ne anlama geldiğini öğrendiler.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım