Kimya Çalışmamız ERG Tarafından “Zamansız İyi Örnek” Seçildi

Tarih: 11.04.2018

Zamansız İyi Örnek: Periyodik Sistemi Duyarak ve Dokunarak Öğrenmek

Kimya Bölümümüzün “Periyodik Sistemi Duyarak ve Dokunarak Öğrenmek” adlı çalışması Eğitim Reformu Girişimi (ERG) tarafından belirlenen 6 tane “Zamansız İyi Örnek”ten biri oldu. Seçilen “Zamansız İyi Örnek”lerden özel okulda uygulanmış tek örnek Terakki’dendi.

Türkiye’nin önde gelen vakıflarının desteklediği bir girişim olarak 2003 yılında kurulan ERG, “herkes için kaliteli eğitim” vizyonu doğrultusunda 2004 yılından bu yana her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı (İÖK) düzenliyor. Bu konferansın amacı, üreten ve iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak yeni platformlar oluşturmak.

İyi örnekler, 15 yıl boyunca Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda (İÖK) sunulan 1600 çalışma arasında disiplinler arası bağlantı, erişilebilirlik, uyarlanabilirlik ve içerik gibi kriterlerle seçici bir kurul tarafından belirlendi. ERG tarafından “İyi örnek”; sorunlara çözüm üreten, ayrımcılık içermeyen, kalıcı etki yaratan ve yaşamla güçlü bağı olan örnekler olarak tanımlandı.

Levent Yerleşkemizden Kimya öğretmenlerimiz Arzu Kırmızıoğlu ve Asuman Okka’nın hazırladığı, her iki yerleşkemizde lise 9. sınıflar seviyesinde uygulaması sürdürülen “Periyodik Sistemi Duyarak ve Dokunarak Öğrenmek”; öğrencilerimizin Periyodik Sistem Ünitesi’nde öğrendikleri bilgileri engellilik ve ayrımcılık kavramları ile birleştiren ve yaşamla güçlü bağları olan bir öğretim tasarımıdır.  

6 Nisan Cuma günü 15. yıl kutlama programında gösterilen çalışmamızın tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz.


Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım