IB Öğrencilerimiz Hollanda’da TOK Konferansındaydı

Tarih: 07.03.2018

Levent Yerleşkemizin 11IB H sınıfı öğrencilerinden Yiğit Kırca, Emir Celal Orman, Doğukan Altun ve Tuğra Özçelik, IB DP’nin TOK (Theory of Knowledge) dersi kapsamında 24 – 28 Şubat tarihleri arasında Hollanda’da 7th Theory of Knowledge Conference / 7. Bilgi Kuramı Konferansı’na katıldı. United World College tarafından Maastricht şehrinde gerçekleştirilen organizasyonda Yiğit Kırca ve Tuğra Özçelik, “Artificial Intelligence and the Spark/Yapay Zeka ve Kıvılcım” başlıklı bir atölye çalışması da yürüttüler.

 “What is the Spark?” (Kıvılcım Nedir?) temasıyla tamamen öğrenciler tarafından düzenlenen ve gerçekleştirilen konferansın amacı, öğrencilerin IB DP’nin TOK dersinde öğrendikleri ilgi çekici konuları eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini kullanarak derinlemesine sorgulamalarını sağlamaktı. Ayrıca çeşitli olgu ve sorunlara farklı bakış açıları geliştirmelerine yardımcı olmak ve kültürler arası farkındalıklarını geliştirmekti.

Konferansa katılan öğrencilerimiz, akranları liderliğinde hazırlanan atölye çalışmalarında aktif olarak yer aldılar, bilgi kuramı konusunda uzman konuk konuşmacıların sunumlarını izlediler. Bununla birlikte; kendi fikirlerini akranlarıyla, konuşmacılarla ve atölye liderleriyle paylaştılar, farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı buldular.

Konferansa katılan öğrencilerimiz, akranları liderliğinde hazırlanan atölye çalışmalarına aktif olarak katıldılar, bilgi kuramı konusunda uzman konuk konuşmacıların sunumlarını izlediler, kendi fikirlerini akranlarıyla, konuşmacılarla ve atölye liderleriyle paylaştılar, farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı buldular.

Öğrencilerimiz, yürüttükleri “Artificial Intelligence and the Spark/Yapay Zeka ve Kıvılcım” adlı atölye çalışmasında şu başlıklar tartışıldı: yapay zekânın ortaya çıkış nedenleri, gelişimi; etik sorunlar bağlamında yapay zekâ çalışmalarının geleceği. Öğrencilerimizin kolaylaştırıcı rolü üstlendikleri bu atölye çalışmasına dünyanın farklı yerlerinden gelen katılımcı öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Yiğit Kırca'nın deneyim ve görüşlerini içeren yazısını buradan okuyabilirsiniz. SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım