GIN Kulübü Öğrencilerimiz Bremen’de Sunum Yaptı

Tarih: 08.12.2017

Levent Yerleşkemizden Küresel Sorunlar Ağı (Global Issues Network – GIN) Kulübü öğrencilerimiz, Almanya'da International School of Bremen tarafından Kasım’ın son haftası düzenlenen “GIN Forum in Bremen” etkinliğine katıldı. Dünya meselelerinin ele alındığı bu forumda Terakkili öğrenciler, Afrika’nın Farklı Yönleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumda öğrencilerimiz önce Afrika kıtasını tanıttıktan sonra Afrika kıtasında yaşanan sıkıntıların neler olduğunu anlattılar. Kıta olmasına rağmen nasıl tek bir ülkeymiş gibi genel geçer ifadelerle yargılandığından da bahseden öğrencilerimiz, sunumlarının ikinci yarısında Afrika kıtasında bulunan ülkelerin farklı sosyo-ekonomik durumlarına değindi ve Afrika'da yaşanmakta olan gelişmelerden bahsetti. Ardından, barış ve kardeşlik temalarına vurgu yaparak sunumlarını sonlandırdılar. 

Mart ayında Lüksemburg’ta 13. kez düzenlenecek olan Uluslararası GIN Konferansı çalışmalarına başlayan öğrencilerimiz, Bremen’de yaptıkları sunumu mayıs’ta gerçekleşecek Terakki 4. GIN Günü’nde tüm okul arkadaşlarıyla paylaşacaklar.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım