Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması

Tarih: 01.04.2016

LEVENT
9 ve 10. sınıf öğrencilerimiz, 20. Kariyer Günleri etkinliklerimiz kapsamında 29 Mart Salı günü “Geleceğin İnsan Kaynakları Eğilimi ve Kariyer Planlaması” Konferansı’nda Bilgi Üniversitesi Tanıtım ve Kurumsal İlişkiler Daire Başkanı Murat Saydam’la buluştu. Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de gerçekleşen konferansta Saydam; üniversite hayatını anlamlı kılmanın, öğrenmek ve öğrenmeyi farklı disiplinlerle birleştirmenin önemini anlattı.


Üniversite yaşamında sosyal ilişkilerin önemine değinen Saydam, akademik becerilerin yanı sıra sosyal becerilerin gelişmesinin, sosyal ilişkilerin kuvvetlenmesinin, kulüplerde çalışmanın, ilişki kurmanın, iletişimde olmanın gelecekteki iş hayatına nasıl yansıdığından bahsederken onlara önemli mesajlar verdi: “Kendi kararlarınızı verebilmek için kendinizle konuşun, ne kadar çok okursanız, ne kadar çok şey bilirseniz o kadar hayatın içinde olursunuz. Kariyer planlamalarınızı gelecekteki meslekler üzerinden yapmak yerine kendiniz için en uygun olanı hedefleyin. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden gidin. Sizi sizden başka kimse engelleyemez. Ayağınızın bir parmağı yere değsin ama uzanabildiğiniz kadar yıldızlara uzanın. Hayallerinizi kurun.”

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisimiz,  öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimlerinde doğru karar verebilmelerine yardımcı olmak için tüm seneye yayarak 20. Kariyer Günleri etkinlikleri düzenliyor. Bu sene gerçekleşecek diğer Kariyer Günleri etkinlikleri ise “Dekanlarla Buluşma: Mesleğe Göz Kırpmak”, “Üniversite Gezileri”, “Meslek Gözlem Çalışmaları”, “Meslek Tanıtımları” ve “Tercih Konferansı”.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım