Finlandiyalı Öğretmenler Terakkililerle Buluştu

Tarih: 26.09.2018

İstanbul’u çeşitli kültürel faaliyetler kapsamında ziyaret eden Vaskivuori Lisesi (Vantaa - Finlandiya) öğretmenleri Marko Kalmari ve Pekka Rautio Tepeören Yerleşkemizde lise öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle 21 Eylül Cuma günü bir araya geldi.

Vaskivuori Lisesi’nde Medya ve Görsel Sanatlar öğretmeni ve bölüm başkanı olan Marko Kalmari, öğretmenlerimiz ve Uluslarası Bakalorya Diploma Programı (International Baccalaureate - IBDP) öğrencilerimizle Finlandiya Eğitim Sistemi hakkında söyleşti. Bu söyleşide Finlandiya’da uygulanan eğitim sisteminin felsefesi yanında, Kalmari tarafından teknik konulara değinildiği gibi öğretmen ve öğrencilerimizden gelen sorular da cevaplandı.

Aynı lisede Müzik ve Müzik Teknolojileri öğretmeni olarak görev yapan Pekka Rautio, Müzik Kulübümüz ve orkestramızdan öğrencilerimizle müziğin teknik nitelikleri üzerine bir atölye yaptı. Rautio, müzik aletlerinde aynı eserlerin farklı yollarla çalınması, eserlerin ortaklaşa yorumlanması gibi çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizle ortak bir performans da gerçekleştirdi.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım