Feminizm Herkes İçindir

Tarih: 17.03.2016

TEPEÖREN

Lise öğrencilerimiz, Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde 11 Mart Cuma günü Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar Dergisi editörlerinden Esra Aşan’la buluştu.

Aşan, Amerikalı yazar ve kadın hakları savunucusu Bell Hooks’un “Feminizm Herkes İçindir” kitabı kapsamında öğrencilerimize eşitlikçi ve barış dolu bir dünya için herkesin feminizme ihtiyacı olduğunu anlattı.  

Feminizmi “cinsiyetçiliği, cinsiyetçi sömürü ve baskıyı sona erdirmeye çalışan bir hareket” olarak tanımlayan ve temelde feminizmle ilgili önyargıları yıkmayı amaçlayan Hooks’un kitabını yayına hazırlayanları arasında olan Aşan, popüler kültür içinde ve medyada feminizm ile ilgili sürekli üretilen yanlış ve önyargılı bilgilerin cinsiyetçi sömürüyü besleyen yapısına dikkat çekti. Feminizmin ne olmadığı konusunu reel yaşamdan örneklerle tartışmaya açtı.

Çocuk ve gençlerin eğitim süreçlerinin cinsiyetçi kalıplardan arındırılmış olmasının önemine işaret eden Aşan’ın söyleşisi, öğrencilerimizden gelen soru ve görüşlerin ardından sona erdi. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım