Düşle Düşme 2018 - 2019 Atölyeleri Başladı

Tarih: 19.11.2018

Tepeören Yerleşkemizde lise öğrencilerimizin kardeş okulumuz Cemil Türker Ortaokulundan gelen öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği bu yılki teması “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” olan “Düşle Düşme” projemizin atölye çalışmaları 10 Kasım Cumartesi günü başladı.

Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı içinde yer alan “Düşle Düşme” projemiz, iki yıl önce okulumuzda “Çingene Pembesi Bir Düş” ismiyle düzenlenen ve geçen sene “Düşle Düşme” ismini alan sosyal sorumluluk projelerinin devamı olacak şekilde yapılandırıldı. Bu projede amacımız, akademik ve kültürel alanlarda doğal farklılıklardan oluşan eşitsizlikleri gidermek adına yeteneği olan ama geliştirmeye fırsat bulamamış temas halinde olduğumuz öğrencilere etkinlikler tasarlayarak sürdürebilir fayda sağlamak. Bu doğrultuda Tepeören Yerleşkemizde oluşturduğumuz atölyelerimizde öğrencilerimizin birikimlerini katılımcılarımızla paylaşacağı, akademik ve sosyal yetenek ve becerileri destekleyecek eğitimler planlandı.

Bu yılki projemizin amacı; katılımcı öğrencilerde toplumsal cinsiyet rollerinin tartışılmasını, kız ve erkek çocukların akademik ve kültürel alanlarda becerilerini fark etmelerini sağlamak; özellikle kız öğrencilerin yaşayabileceği olumsuzlukları yenme becerilerini geliştirmek ve eğitimcilik yapacak öğrencilerimizde de toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan sorunları aşma yönünde çözüm üretme becerilerini geliştirmek.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım