Dünyaca Ünlü Kanadalı Film Yapımcısı ve Yönetmen W. Paterson Ferns Konuğumuzdu

Tarih: 20.06.2018

Tepeören Yerleşkemizden lise öğrencilerimiz, 13 Haziran Çarşamba günü dünyaca ünlü Kanadalı film yapımcısı ve yönetmen W. Paterson Ferns* ile söyleşti. Öğrencilerimiz Ceren Köseoğlu (11A) ve Umay Sezen Acar’ın (11D) hazırlayıp yönettiği söyleşi süresince hayatından ve film çalışmalarından söz eden W. Paterson Ferns “Günümüzde Medya ve Medyanın Önemi” konusundaki görüşlerini öğrencilerimizle paylaştı.

Onlarca film, televizyon dizisi ve belgesel programlarının yapımcılığını üstlenmiş ve yönetmenliğini yapmış olan birçok ödülün sahibi W. Paterson Ferns, film yapımcılığı ve yönetmenlikle ilgili tecrübelerini aktardı.  

2008 yılında Gemini En İyi Tarih Belgeseli Ödülü alan “Captain Cook: Obsession and Discovery” filminden kısa bir bölüm de gösterilen söyleşinin sonunda W. Paterson Ferns öğrencilerimizin sorularını cevapladı.

Öğrencilerimizin yoğun ilgisinden, İngilizce düzeyinden ve akademik birikiminden çok etkilendiğini belirten W.Paterson Ferns’in “Hangi alanı seçerseniz seçin, yaptığınız işi tutkuyla yapın, başarı size gelecektir. Dünya sizi bekliyor.” sözleriyle söyleşi sona erdi.

*Ortak yapımcılığın kurucusu ve bağımsız yapımcılığın da önderlerinden olan, öngörülü ve lider bir film yapımcısı olarak tanınan W. Paterson Ferns ayrıca “Banff Dünya Medya Festivali”nin kurucuları arasında yer almış, bu festivalin uzun yıllar başkanlığını da yapmıştır. Kurucusu olduğu ve halen yöneticiliğini yaptığı Ferns Productions ile “Katil Balinaların İletişim Sistemleri”nin konu edildiği bir belgesel üzerinde çalışan W. Paterson Ferns, dünyanın birçok köşesinde bağımsız film yapımcılığı üzerine etkinliklerde konuşmacı ve eğitmen olarak da görev almaktadır.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım