Doç. Dr. Ahmet Kuyaş Terakki'de Konuğumuzdu

Tarih: 15.11.2017

Doç. Dr. Ahmet Kuyaş, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde 14 Kasım Salı günü Levent Yerleşkemizde konuğumuz oldu. Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de lise 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizle buluşan Kuyaş, “Bir 20. Yüzyıl Lideri Olarak Atatürk” konulu bir konuşma yaptı. Lise öğrencimiz Mert Demirbağ (11 IB I) bu konuşmayla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Konuşması bir öğrenci olarak beni etkiledi ve şaşırttı. Ahmet Kuyaş, konuşması boyunca Osmanlı’nın son, Türkiye’nin ilk yıllarındaki genel durumu ve bir lider olarak Atatürk’ün tutumunu objektif bir dille anlattı. Argümanlarını gerek dünyadan gerekse Osmanlı ve Türkiye’den örnekler ve anılar ile destekledi, bu bize toplumumuzun benimsemiş olduğu kişi ve unsurlara ilişkin farklı bir bakış açısı kazandırdı. Ayrıca, bir konu hakkında benimsenen düşüncenin açık ve kendinden emin bir dille anlatılabileceğini gösteren bir örnek olmuş oldu.”

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım