Bu yılki Düşle Düşme Projemiz “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalıştayı” ile Tamamlandı

Tarih: 08.03.2019

Terakki Birikimini Paylaşıyor Programı içinde yer alan “Düşle Düşme” adlı sorumluluk projemizin son aşaması olan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalıştayı, 1 Mart Cuma günü Tepeören Yerleşkemizde gerçekleşti. Çalıştayımıza Robert Kolej, Enka Lisesi, Özel Eyüboğlu Lisesi, ALKEV (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı), Özel Koç Lisesinden 30 öğrenci, 4 öğretmen ve her iki yerleşkemizdeki lisemizden 29 öğrenci ve 4 öğretmen katıldı.

Gençler öncelikle, okullarında yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerini sundu. Ardından, tüm öğrenciler atölyelerde gruplar halinde buluşup birlikte projeler ürettiler ve sonrasında grup temsilcileri bu projeleri anlattılar. Son aşamada ise toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine çalışmalar yürüten akademisyen konuklarımızın konuşmacı olduğu, Tepeören Yerleşkemizden 42 öğrencinin daha yer aldığı bir panel gerçekleşti. Sabancı Üniversitesi Eğitim Reformu Girişimi Direktörü Batuhan Aydagül sosyal sorumluluk kavramının anlamını vurguladığı konuşmasında, aktif yurttaşın görevlerinin, nitelikli eğitimde olması gereken özelliklerin ve iş gücü anlamında kadınların daha fazla istihdam edilmesiyle ülkenin daha iyi bir yere geleceğinin altını çizdi. Toplumsal cinsiyet eşitliği alanında çalışmalar yapan akademisyenler Bahar Aldanmaz ve Hilal Tekmen ise bu alanda yürütülen sosyal sorumluluk projelerinin ne gibi nitelikler taşıması gerektiği üzerine ortak bir sunum gerçekleştirdi.

Haberin ayrıntılarını buradan okuyabilirsiniz. 

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım