Akademik Yolculukta Anne Baba Olmak

Tarih: 03.11.2017

Aile, okul ve çevre üçgeninde hayata hazırladığımız öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel ve davranışsal gelişim süreçlerinde kurulan bağı güçlü kılabilmek için lise 9. sınıf velilerimize yönelik “Akademik Yolculukta Anne Baba Olmak” konulu konferans; 31 Ekim Salı günü Levent Yerleşkemizde Psikolojik Danışman Asude Işık Tunca, Tepeören Yerleşkemizde ise Psikolojik Danışman Müge Kösoğlu ile gerçekleşti.

Terakki; eğitim ve öğretimin en önemli paydaşlarından birinin aile olduğu gerçeğinden yola çıkarak ailelerin, öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal gelişimleri ile ilgili bilgilendirilmelerini ve işbirliğini sağlayan açık bir iletişim ve işbirliği ortamı oluşturmak amacıyla belirli aralıklarla bilgilendirme toplantıları, seminerler ve konferanslar düzenliyor.

Danışmanlarımız konferansta öncelikle ergenlik döneminin genel özellikleri, ergenlerin yaşadığı sosyal, duygusal ve fiziksel süreçler hakkında velilerimize bilgi verdi. Ardından, anne babaların çocuklarının akademik gelişimlerine nasıl katkıda bulunabileceğine değindiler.

“Başarı” kavramı üzerinde durarak, başarıya dair paradigmaların gözden geçirilmesi ve yeniden düzenlenmesi, hedef belirlemenin akademik başarıya olumlu katkısı, gençlerin hedef belirleme sürecinde ebeveynlerin sorumluluklarının neler olabileceği konularının altını çizdiler.

Konferans sona ererken; “Okul-Aile” işbirliğinin başarıya olumlu katkı sağlayacağını vurgulayarak, öğrencilerimizin gelişiminde aile ve okulun ortak bir tutumla hareket etmesinin destekleyici rolü üzerinde durdular.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım