Ahmet Kasım Han Terakki Vakfı Okullarındaydı

Tarih: 31.10.2016

Levent Yerleşkemizden hazırlık, lise ve fen lisesi 9. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 28 Ekim Cuma günü Kadir Has Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmet Kasım Han'la "Cumhuriyet’in Kazanımları ve Demokrasi" başlıklı konferansta buluştu.

Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de düzenlenen konferansta Han, devlet ve hükümet kavramlarını Amerikan çizgi roman yayımcısı Marvel Comics’in yarattığı süper kahraman Iron Man (Demir Adam) üzerinden ele alarak öğrencilerimizle tartıştı. Devlet ve hükümetin aynılaştığı dönemlerden örnekler vererek, mutlakiyet rejiminden demokrasiye uzanan sürece değindi. Çağdaş demokrasilerde devletin vatandaşlara ait olduğunu açıklayan Han, Cumhuriyet Devrimi’nden bahsederek, Cumhuriyet’e geçişin Türkiye için neden devrim olduğunu anlattı. Daha sonra konferans, Han’ın öğrencilerimizin sorularını cevaplamasının ardından sona erdi. 

Sosyal Bilimler ve Felsefe Bölüm Başkanımız Fırat Güllü’nün "Cumhuriyet’in Kazanımları ve Demokrasi" konferansı hakkında yazdığı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım