9. Sınıf Öğrencilerimiz Ballıca Köyü'ndeydi

Tarih: 19.11.2014

TEPEÖREN

9. sınıf öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk proje ödevi “Ballıca Köyü Gezi İzlenimleri ve Dil-Kültür-Coğrafya İlişkisi” kapsamında 18 Kasım Salı günü Ballıca Köyü’nü ziyaret etti.

Öğrencilerimiz köy halkı ile bölgedeki temel ekonomik faaliyetler, bölgenin sosyo-kültürel yapısı, bölgedeki göç olgusu ve göçün sosyal yapıya etkisi, köyün geleneksel yapısı, örf ve adetler, gelenek görenekler konularında röportajlar yaptılar. Köy ilkokulunun öğrencileriyle buluştular, hazırladıkları  yiyecekleri okulun bahçesinde birlikte kurdukları sofralarda öğrencilerle paylaşarak keyifli bir öğle yemeği yediler, çeşitli oyunlar oynadılar, birlikte orman yürüyüşü yaptılar, bitkileri tanıdılar, köy ağılına gidip bölgenin ekonomik kaynağı olan hayvancılık üzerine konuştular. Ballıca At Spor Kulübü’nü ziyaret edip kulübün yetkilisi Nur Türkay’dan kentsel gelişim projeleri ve tarihçesi hakkında bilgi aldılar.

Öğrencilerimiz, oradaki öğrencilere hedeflerinden bahsederek önerilerde bulundular ve onları okulumuza davet ederek Ballıca Köyü’nden ayrıldılar. Gezi sonrasında öğrencilerimiz mezuniyetlerine kadar Ballıca Köyü öğrencileri ile sosyal paylaşımlarda bulunmak istediklerini ifade ettiler.

SİZİ BİZ ARAYALIM

SİZİ BİZ ARAYALIM

Çocuğunuzu kaydettirmeyi düşündüğünüz okul aşağıdakilerden hangisidir?

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Lütfen formu göndermeden önce "Lise ön bilgilendirme" yazımızı okuyunuz.

Kaydettirmeyi düşündüğünüz okul yerleşkesi hangisidir?

Levent
Tepeören

Kaydettirmeyi düşündüğünüz sınıf hangisidir?

Terakki Vakfı ve Okullarından gönderilen her türlü haber, bilgi ve tanıtım içeriklerinden bu forma yazdığım elektronik ileti adreslerim aracılığıyla haberdar olmak istiyorum.
// sizi arayalım